Aranżacja małej łazienki w bloku.

Aranżacja małej łazienki w bloku.

W wielu polskich blokach łazienki nie są pomieszczeniami o dużych rozmiarach. Jak zatem poradzić sobie z aranżacją niewielkiej łazienki?

Mała łazienka w bloku – jak ją urządzić?

Przy aranżacji łazienki, tak jak każdego innego pomieszczenia w naszym mieszkaniu, bardzo ważne jest odpowiednie rozplanowanie przestrzeni. Warto także wiedzieć o tym, że niektóre nasze wybory mogą mieć duży wpływ na optyczne powiększenie przestrzeni, mowa tu między innymi o wyborze glazury. Do malej łazienki najlepiej wybierać płytki o jasnych i stonowanych odcieniach, a zdecydowanie lepiej unikać tych z mocnymi deseniami i wyrazistymi wzorami graficznymi. Dobrym rozwiązaniem w przypadku niedużej łazienki w bloku jest także pokrycie ścian kaflami tylko do pewnej wysokości. Ciekawym pomysłem, godnym rozważenia jest również pokrycie dwóch lub nawet jednej ściany wodoodporną tapetą lub farbą o chłodnych barwach.

Aranżacja małej łazienki w bloku.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas aranżacji małej łazienki w bloku?

W małych łazienkach często zamiast wanny stosuje się kabiny prysznicowe, warto jednak wiedzieć o tym, że w dzisiejszych czasach na rynku dostępne są modele krótkie, ale za to głębokie, które idealnie pasują do niewielkich pomieszczeń. Jeżeli chodzi o dodatki do małej łazienki to ich ilość powinna być raczej niewielka. Najlepiej, aby dekoracje były wkomponowane w całość, ważne jest również to, aby pasowały do stylistyki pomieszczenia. W niedużej łazience lusterko najlepiej zamontować na wprost wejścia. Ciekawą opcją są zwłaszcza lustra owalne. Przy niewielkiej ilości przestrzeni dobrze jest postawić na szafkę wiszącą, wiele osób chętnie decyduje się także na zakup podwieszanej szafki pod umywalkę. Takie meble nie tylko ułatwią nam przechowywanie, ale także dają wrażenie lekkości. Istotną kwestią przy aranżacji łazienki jest także dobór odpowiedniego oświetlenia. Godną uwagi opcją w takim pomieszczeniu są lampy w formie plafonu bądź też oświetlenie w postaci listwy sufitowej. Prawidłowo zaaranżowana mała łazienka może być naprawdę stylowa i klimatyczna, a przy tym bardzo funkcjonalna.

Podobne artykuły