Jaką klamkę wybrać?

Jaką klamkę wybrać?

Klamki pełnią przynajmniej kilka podstawowych funkcji. Zabezpieczają dom przed nieproszonymi gośćmi. Dodają elegancji i zapewniają wygodę. Sprawdź, które modele cieszą się największą popularnością.

Zamek na klucz, czy elektroniczny i inteligentny

Zastanów się, czy Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma tendencję do zapominania kluczy. Jeśli tak, wybierz bezkluczykowy system. Aby wejść do domu, musisz wpisać kod dostępu. Możesz też podać innym, zaufanym osobom. 

Niektóre zamki elektroniczne i inteligentne umożliwiają tworzenie tymczasowych kodów dostępu dla gości i pracowników. Dzięki temu nie musisz chować zapasowego klucza w umówionym miejscu.

Zwróć uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na styl. Tradycyjne zamki z kluczem są czasem dostępne w większej liczbie stylów i wykończeń. W ten sposób możesz je dopasować do drzwi. To bardzo ważne, jeśli zależy Ci na spójnym wyglądzie.

Czy jesteś zainteresowany platformą inteligentnego domu? Inteligentnymi zestawami zamków można sterować za pomocą aplikacji na smartfony. Wiele z nich integruje się z innymi rozwiązaniami automatyki domowej. Na koniec zastanów się, jakim budżetem dysponujesz. Chociaż poszczególne modele mogą różnić się ceną w zależności od wykończenia i producenta, zamki z kluczem często kosztują mniej niż zaawansowane zamki elektroniczne.

Jaką klamkę wybrać? 

Elektroniczne zamki do drzwi

Zapewniają bezpieczeństwo i wygodę. Zamiast polegać na kluczach, korzystasz z klawiatury numerycznej, ekranu dotykowego lub pilota. Możesz również wybrać zamek biometryczny, który weryfikuje odcisk palca. Większość modeli oferuje bezdotykowe, automatyczne blokowanie po określonym czasie.

Poszukaj zamka, który umożliwia tworzenie tymczasowych kodów dostępu. Możesz je podać gościom. Niektóre modele wykrywają zarejestrowany smartfon lub pilot. Można je odblokować dotykowo. 

Klamki do drzwi na klucz

Cieszą się ogromną popularnością. Mają zatrzask, który zwalnia się po obróceniu pokrętła. Dostępne są w różnych wykończeniach i kolorach. Większość klamek występuje w neutralnych kolorach, takich jak czarny, brązowy, szary i srebrny. Jednak niektórzy producenci proponują również czerwone, błękitne, czy zielone modele. Wybór należy do Ciebie. 

Oczywiście walory estetyczne są bardzo ważne. Jednak priorytetem powinna być łatwa obsługa, bezpieczeństwo i prywatność. Drzwi wejściowe są bramą do Twojego domu. Dlatego wybierz klamkę, która będzie działać niezawodnie. 

Jaką klamkę wybrać? 

Popularne wykończenia

Jasny mosiądz ładnie pasuje do tradycyjnych domów, ale wygląda przestarzale. Istnieją jednak satynowe i antyczne mosiężne wykończenia, które pasują do tradycyjnego wystroju. Jednocześnie wygląda nowocześnie. Z kolei jasny chrom ma wysoce polerowane, lustrzane odbicie. Świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnej aranżacji, jak i retro. Natomiast do współczesnego wystroju wybierz raczej satynowy (matowy) chrom.

Miedź to wyjątkowe wykończenie. Może pasować do każdych drzwi, od rustykalnych po współczesne, w zależności od stylu klamki. Warto zwrócić uwagę na czarne modele, a także z brązu i niklu.

Materiał przygotowany we współpracy Klamki-drzwiowe: klamka do drzwi zewnętrznych.

Podobne artykuły