Meble, które powinny znaleźć się w każdym przedpokoju!

Meble, które powinny znaleźć się w każdym przedpokoju!

Artykuł powstał we współpracy z Meble LOCO.

Przedpokój jest pomieszczeniem, które każdy gość widzi jako pierwsze. Dlatego już z tego tylko powodu warto zadbać o jego wystrój. Nie jest to jednak wcale najważniejsze. Dla domowników liczy się przede wszystkim funkcjonalność wyposażenia i takie rozplanowanie przestrzeni domowej, aby życie w niej było jak najbardziej komfortowe. W przypadku przedpokoju sprawa jest prosta. Wystarczy postarać się o jego odpowiednie umeblowanie!

Meble do przedpokoju – wieszak to podstawa

Niezależnie od tego, czy dysponujemy większym, czy mniejszym przedpokojem, jednym z podstawowych elementów jego wyposażenia, zawsze jest wieszak na ubrania wierzchnie. Używamy go na co dzień, pozostawiając na nim kurtki, bluzy, szalki i czapki. Korzystają z niego również nasi goście.

Wieszak na ubrania jest przy tym jednym z najprostszych i najbardziej praktycznych rozwiązań w kwestii wygodnego przechowywania odzieży wierzchniej. Co najważniejsze, do wyboru mamy wiele różnego rodzaju wieszaków, które różnią się swoją wielkością, designem czy materiałem, z jakiego są wykonane. Obecnie niezwykle popularne są wieszaki wiszące z dodatkowymi akcesoriami, takimi jak półka na czapki i szaliki czy lustro.

Meble, które powinny znaleźć się w każdym przedpokoju!

Szafka na buty – must have każdego przedpokoju!

Przedpokój kojarzy nam się często z obuwiem, które właśnie tam przechowujemy. Polska należy do nielicznych krajów, w których rzadko kiedy chodzi się po domu w butach. Dlatego nie tylko wymagamy od naszych gości, aby ściągali buty w przedpokoju, ale także sami zostawiamy zazwyczaj swoje obuwie właśnie w tym pomieszczeniu. Do sprawnego przechowywania butów, które pozwala zachować porządek w przedpokoju, służą przede wszystkim szafki na buty.

Współczesne rozwiązania w tym zakresie są niezwykle praktyczne, a przy tym stylowe. Nowoczesne szafki na buty do przedpokoju odznaczają się ciekawymi rozwiązaniami, takimi jak organizery wewnętrzne na obuwie w postaci metalowych koszy zamontowanych w uchylnie otwieranych półkach, co doskonale sprawdza się zarówno w mniejszych przedpokojach, jak i większych.

Na rynku dostępna jest niezwykle bogata oferta szafek na buty również w postaci tradycyjnych komód, a nawet specjalnych siedzisk à la skrzynia z podnoszoną do góry pokrywą, w których także można przechowywać obuwie.

Szafa do przedpokoju – to się sprawdza!

Ostatnim meblem, który sprawdza się zwłaszcza w większych przedpokojach, jest szafa z lustrem. Jest to niezwykle praktyczny mebel, w którym można trzymać rzadziej używane okrycia wierzchnie, a także ubrania sezonowe, których w danym okresie nie zakładamy (kurtki i płaszcze zimowe itd.).

Szafy w przedpokoju pozwalają na dyskretne przechowywanie odzieży, co pozwala utrzymać porządek. A niestety nie jest to łatwe, zwłaszcza przy większej liczbie domowników. Szafy na ubrania stanowią często komplet meblowy z pozostałymi elementami wyposażenia przedpokoju, czyli szafką na buty oraz wieszakiem. Przy wyborze konkretnych rozwiązań pod uwagę trzeba wziąć wielkość przedpokoju, a także jak najbardziej funkcjonalne rozmieszczenie poszczególnych mebli.

Podobne artykuły