Kamery do monitoringu przez internet - 4 powody dlaczego warto je mieć

Kamery do monitoringu przez internet - 4 powody dlaczego warto je mieć

Istnieje kilka ważnych powodów dla których kamery do monitoringu przez internet zyskały sobie tak wielką popularność. Dziś zbierzemy je wszystkie w jedno miejsce.

 Zastanów się, z czym kojarzy Ci się dom? Dla wielu będzie to cisza, relaks i przede wszystkim: bezpieczeństwo. W piramidzie potrzeb znalazło się ono nie bez powodu. Dbałość o bezpieczeństwo rodziny i swojego domu to priorytet. Niezawodny system monitoringu, pomoże o nie zadbać. 

Monitoring domu przez internet w czasie urlopu lub delegacji

Kamery bezprzewodowe stale rejestrujące obraz dają Ci możliwość podglądania domu i jego okolic, nawet gdy jesteś daleko. Nic tak nie psuje wakacyjnego nastroju, jak zamartwianie się. Kiedyś domu doglądał pomocny sąsiad, ale w miarę jak życie nabiera tempa więzy sąsiedzkie się rozluźniają. Niektórzy też nie chcą po prostu nikogo kłopotać. W takich przypadkach monitoring jest idealnym rozwiązaniem. Dzięki monitoringowi i odpowiednim aplikacjom, wystarczy rzut oka na ekran by Cię uspokoić lub… szybko zareagować. 

Doglądanie dzieci lub osób starszych czyli monitoring konkretnego pomieszczenia 

Niestety nie można być w kilku miejscach naraz, chociaż zapewne przyznasz, że czasami by się przydało. Kamery IP Wifi sprawią, że nawet będąc w nieco innej lokalizacji będziesz mieć oko na podopiecznych. Innymi słowy, zyskasz możliwość kontrolowania konkretnego pomieszczenia, gdy sam przebywasz w innym pokoju lub np. w garażu czy ogrodzie. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie dla rodziców dzieci chcących je mieć na oku, lub dla opiekunów osób starszych i/lub niepełnosprawnych. Możesz wybrać kamerę która reaguje na płacz dziecka i wyśle na Twój telefon stosowny alert.

Zwierzak sam w domu - sprawdź co robi

Jesteś ciekaw co robi Twój pies lub kot gdy wychodzisz do pracy? Postaw na kamerkę IP Wifi, a przestaniesz żyć w niepewności. Takie rozwiązanie bardzo chwalą sobie właściciele zwierzaków które mają lęk separacyjny i tendencje do niszczenia przedmiotów pod nieobecność opiekunów. Niektóre kamery IP Wifi posiadają głośnik dzięki którym będziesz mógł się odezwać do pupila: pocieszyć go, lub upomnieć gdy właśnie zaczął zjadać Twoją kanapę. 

Kamery do monitoringu przez internet - 4 powody dlaczego warto je mieć

Domowy monitoring ochroną przed włamywaczami

Sztandarowym zadaniem monitoringu domowego jest ochrona domu oraz mienia. Monitoring domowy może odstraszyć potencjalnych włamywaczy. Jeżeli to nie poskutkuje daje on możliwość szybkiej reakcji jakby działo się coś niepokojącego. Możesz interweniować i zawiadomić policję nawet będąc na wczasach na innym kontynencie. Niektóre modele kamer do monitoringu oferują także synchronizację zapisanego obrazu video do "chmury", co daje dodatkową pewność bezpieczeństwa zapisu kluczowych nagrań z monitoringu. istnieje możliwość odtworzenia nagrania. Takie materiały są niezmiernie pomocne w ujmowaniu złodziei. 

Monitoring domowy - zewnętrzny i wewnętrzny

Jak widać monitoring to narzędzie wszechstronne, jednak oko jednej kamery wszędzie nie sięgnie. Warto pomyśleć jakie pomieszczenia chcemy objąć nadzorem kamer, oraz zamontować je również na zewnątrz domu. Na czym polega różnica? Kamery zewnętrzne powinny być odporne na warunki atmosferyczne. Wodoszczelność jest tu kluczowa.

Co ważne, niektóre kamery są wyposażone w funkcję światła podczerwonego co sprawia, że nawet mimo panujących ciemności obraz będzie wyraźny. Dodatkową funkcjonalnością która się sprawdza jest detekcja ruchu. Po jego wykryciu kamery bezprzewodowe automatycznie wysyłają alert do aplikacji zainstalowanej na smartfonie właściciela.

Jak głosi mądre przysłowie, przezorny zawsze ubezpieczony. Kamery IP z łącznością WIFI to zdecydowanie gadżet, który warto mieć w domu, jak i dookoła niego. Więcej na https://www.wideorejestratory24.pl/ 

Podobne artykuły