Jak wybrać meble łazienkowe?

Jak wybrać meble łazienkowe?

Łazienki są zazwyczaj najlepiej wykorzystanymi pomieszczeniami w każdym domu. Najczęściej są starannie urządzone. Nie nadają się tylko do użytku. Coraz częściej inwestujemy w dobrej jakości i drogie meble łazienkowe. Wybierając meble należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Najpierw spójrz na rozmiar i kształt swojej łazienki. Czy jest mała, czy duża? Jakie ma wymiary i kształt? Są to bardzo ważne czynniki. Weźmy je pod uwagę przy ostatecznym wyborze.

Jak wybrać meble łazienkowe?

Zaplanuj, co chcesz przechowywać w meblach łazienkowych.

Zanim zaczniesz wybierać meble łazienkowe, zastanów się, co dokładnie chcesz przechowywać w łazience. Czy potrzebujesz tylko miejsca na papier toaletowy i przybory toaletowe? A może potrzebujesz przestrzeni na zabawki do kąpieli dla dzieci? Czy chcesz w niej również trzymać zestaw do czyszczenia? Potrzebujesz wieszaków na ręczniki? Czy przydatne byłoby miejsce na biżuterię lub przybory do makijażu?

Pomyśl również o tym, czy w przyszłości mogą się pojawić nowe potrzeby (na przykład wraz z założeniem rodziny). Nie będziesz musiał później wciskać dodatkowych mebli.

Jakie rodzaje mebli łazienkowych możesz kupić?

Łazienka oferuje różne możliwości, jeśli chodzi o wybór łazienki. Oceń, co może Ci się przydać. Do stojących mebli łazienkowych możemy zaliczyć szafki i regały. Są łatwo dostępne. Jednak musisz starannie je zaplanować. Postaraj się, aby łazienka była tak przestronna, jak to tylko możliwe. Ułatwisz też w ten sposób cyrkulację.

Do naściennych mebli łazienkowych możemy zaliczyć mniejsze rzeczy, takie jak szafki, szafki na leki i szafki z lustrem, a także większe szafki pod umywalkę. Ich największą zaletą jest pozostawienie miejsca na podłodze. To daje wrażenie większej przestrzeni. Sprawdzą się idealnie w małej łazience.

Jak wybrać meble łazienkowe?

Jakie meble łazienkowe warto wziąć pod uwagę?

Lustrzane szafki na ścianę łączą w sobie dwa niezbędne elementy. Chociaż szafka może być płytka, sprawdzi się idealnie w przypadku mniejszych przedmiotów, które mogą się łatwo zgubić w większych meblach.

Szafki pod umywalką i konsole łączą w sobie cechy dwóch podstawowych akcesoriów łazienkowych - w tym przypadku umywalki i mebla. Dlatego są przydatne, jeśli chcemy zaoszczędzić trochę miejsca. Szuflady i szafki mogą być pełne schowków. Eleganckie konsole mogą być wyposażone w wąskie szuflady lub otwarte półki pod umywalką. Zapewniają także przestrzeń na blacie. Wybierz konsole, jeśli nie musisz oszczędzać miejsca, a zależy Ci na eleganckim wyposażeniu.

Szafka z umywalką wygląda bardzo atrakcyjnie. Dzięki niej można łatwo ukryć rury. Dzięki temu pomieszczenie będzie wyglądało schludniej.

Jak wybrać meble łazienkowe?

Meble na wymiar czy wolnostojące?

Meble na wymiar sprawdzą się doskonale w małej łazience. Można w nim przechowywać różne rzeczy. Możesz zaprojektować ją w dowolnym stylu np. klasycznym lub eleganckim i nowoczesnym.

Z kolei wolnostojące meble łazienkowe mogą stanowić fantastyczny punkt centralny we wnętrzu. Ukryjesz w nich wszystkie niezbędne rzeczy. W razie potrzeby będziesz mógł je bez problemu postawić w innym miejscu. Można je ustawić razem, jeśli jednak zależy Ci na każdym centymetrze, zdecyduj się raczej na meble na wymiar.

Podobne artykuły