Moskitiery okienne - podpowiadamy jakie wybrać

Moskitiery okienne - podpowiadamy jakie wybrać

Owady w domu mogą skutecznie uprzykrzyć codzienną egzystencję. Szczególnie latem, gdy chętnie otwieramy okna wieczorami. Dostają się one wtedy do wnętrza przyciągane zapalonym światłem. Czy można uniknąć wizyt takich nieproszonych gości?

Oczywiście, że tak. Jest na to kilka sposobów. Jako jeden z najskuteczniejszych wskazuje się użycie moskitier. Dodatkowo możesz też zastosować inne środki. Sprawdź, które z proponowanych rozwiązań będzie najlepsze dla Ciebie.

Jak uniknąć przedostawania się owadów do domu?

Latem ciężko opędzić się od różnego rodzaju insektów. Również w naszych domach często pojawiają się tacy nieproszeni goście. Zazwyczaj budzą oni irytację, ale w niektórych przypadkach ich wizyta może skończyć się bardzo nieprzyjemną sytuacją. Szczególnie, gdy ktoś z rodziny jest uczulony na wydzieliny owadów.

Jak można się przed nimi ustrzec? Tak jak to zostało wyżej wspomniane, warto wybrać moskitiery, o których piszemy dokładniej poniżej. Dodatkowo można zastosować środki odstraszające poszczególne rodzaje owadów. Mogą to być np. preparaty chemiczne dostępne w drogeriach, jak i sklepach ogrodniczych. Jeżeli wolisz naturalne rozwiązania, możesz posiłkować się rozcieńczonym i rozpylonym w powietrzu olejkiem eterycznym np. eukaliptusowym lub goździkowym. Możesz też na parapecie postawić rośliny, których zapachu nie lubią owady, np. lawendę lub pelargonie.

Moskitiery ramowe – propozycja dla osób ceniących sobie wysoką estetykę

Jednym z rodzajów moskitier, które zyskują na popularności, są te mocowane na aluminiowej ramie. Siatka jest tutaj wykonana z włókna szklanego. Dzięki temu całość odporna jest na czynniki atmosferyczne i wytrzymuje długie lata użytkowania. Zaletą tego rozwiązania jest wysoka estetyka. Rama moskitiery bowiem może być pomalowana na kolor taki sam lub zbliżony do tego, jaki ma stolarka okienna. Dzięki czemu, po założeniu, moskitiera wygląda jak integralna część okna. To jakie kolory ramy są do wyboru możesz łatwo sprawdzić na stronie producenta np. tutaj: https://www.karnix.pl/moskitiery-ramowe.html.

Wiele osób decyduje się na tego typu rozwiązania z uwagi na to, że moskitiery ramowe są bardzo łatwe w montażu i demontażu. W przypadku, gdy np. chcesz dokładnie umyć okno, możesz szybko zdjąć moskitierę i po chwili ponownie ją założyć.

Moskitiery okienne - podpowiadamy jakie wybrać

Moskitiery rolowane – dla lubiących minimalistyczną stylistykę

Drugim rozwiązaniem chętnie wybieranym przez osoby szukające moskitier są te rolowane. W tym przypadku moskitiera montowana jest w kasecie i działa na podobnej zasadzie jak klasyczne rolety. Można zatem tutaj zaciągnąć siatkę na wybraną przez siebie wysokość. Jest to wygodne w przypadku, gdy często podlewa się kwiaty stojące na zewnętrznych parapetach czy podwieszone na zewnątrz w skrzyni. Produkt tego rodzaju ma minimalistyczny wygląd, więc nie zaburza estetyki okna i całej elewacji budynku. Podobnie jak moskitiery ramowe, te są wykonane z aluminium (kaseta) oraz z włókna szklanego (siatka), co gwarantuje ich wieloletnią wytrzymałość i odporność na działanie czynników atmosferycznych.

Wiodącym producentem bezinwazyjnych moskitier okiennych na polskim rynku jest firma Karnix, oferująca najwyższą jakość produktu, błyskawiczną realizację zamówienia oraz bezpieczną wysyłkę do klienta za pomocą firmy kurierskiej.

Podobne artykuły