Meble kuchenne – na wymiar czy gotowe?

Meble kuchenne – na wymiar czy gotowe?

Aranżacja kuchni to jeden z wielu dylematów, przed którym stają osoby przeprowadzające remont mieszkania. Podstawowy problem dotyczy zazwyczaj kwestii wyboru pomiędzy gotowymi meblami kuchennymi lub zamówieniu ich na wymiar. Każde z powyższych rozwiązań posiada swoje wady i zalety, którym warto przyjrzeć się jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Gotowe meble kuchenne

Niewątpliwą zaletą gotowych zestawów mebli kuchennych jest ich dostępność w sklepach stacjonarnych oraz online. Takie meble można szybko zakupić i tego samego dnia ustawić w swojej kuchni, a przy zakupach internetowych czas realizacji zamówienia nie przekracza zazwyczaj kilku dni (potrzebnych głównie na złożenie, spakowanie mebli i przygotowanie ich do wysyłki). Aktualna oferta produktowa w sklepach spełnia podstawowe oczekiwania kupujących, pozwalając umeblować swoją kuchnię w idealny sposób. Sporą zaletą takich mebli jest ich niewygórowana cena, a także możliwość skomponowania własnego zestawu z kilku gotowych elementów szafek oraz półek.

Gotowe zestawy mebli kuchennych niestety nie są wolne od wad. Nierzadko okazuje się, że zestaw nie do końca spełnia wymagania kupujących, głównie za sprawą nieodpowiedniego koloru czy zastosowanych materiałów. Atrakcyjna cena w niektórych przypadkach może iść w parze z niższą jakością takich elementów, jak okucia czy zastosowane systemy otwierania i zamykania szafek.

Meble kuchenne na wymiar

Urządzanie wnętrza kuchennego jest o wiele łatwiejsze decydując się na zakup mebli na wymiar. Współczesne kuchnie mają powierzchnie, których aranżacja oznacza nieograniczone możliwości. Niestety, sporą wadą mebli kuchennych na wymiar jest wysoka cena, którą przyjdzie zapłacić za komplet zamówionych szafek. Kuchnie na wymiar można zaplanować samodzielnie lub z pomocą projektanta. Tutaj istnieje pełna dowolność w doborze materiałów, kolorów oraz systemów. Firmy wykonujące meble na wymiar mają w swojej ofercie bogaty wzornik kolorów oraz materiałów, z których mogą być wykonane meble. Kupujący mogą mieć niemały problem wybierając rodzaj frontów, modeli czy systemów, których zadaniem jest wykorzystanie każdej dostępnej powierzchni i ułatwienie codziennej pracy w kuchni.

Meble kuchenne – na wymiar czy gotowe?

Powierzchnie niestandardowe

Decydując się na zakup mebli na wymiar, kupujący mają pewność, że niestandardowa powierzchnia kuchni zostanie w pełni zagospodarowana. Rozwiązanie znakomicie sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy centymetr. Można pozwolić sobie na zamówienie elementów, które niespotykane są w gotowych zestawach, takie jak dopasowana wąska półka na alkohole czy szafy cargo. Największą zaletą mebli na wymiar jest ich trwałość, producent zazwyczaj udziela wieloletniej lub dożywotniej gwarancji na wybrane elementy zabudowy. Dzięki temu inwestycja będzie służyć przez wiele lat, a korzystanie z funkcjonalnej kuchni to przede wszystkim zadowolenie osób, które spędzają w niej najwięcej czasu.

Artykuł powstał we współpracy ze studiem mebli kuchennych Atrii - Twoje kuchnie w Warszawie.

Podobne artykuły