Jak ekonomicznie i jednocześnie nowocześnie wykończyć mieszkanie?

Jak ekonomicznie i jednocześnie nowocześnie wykończyć mieszkanie?

Wprowadzenie się do nowego mieszkania, wiąże się nie tylko z pozytywnymi emocjami. Jeśli kupujemy je w stanie surowym, czeka nas również dosyć długi proces wykańczania i wyposażania czterech ścian, aby faktycznie można było zacząć w nich nowe życie.

Czy wykończenie mieszkania jest drogie?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy bowiem od naszych oczekiwań i od tego, jak szybko chcemy mieć to za sobą. Szukając rozwiązań ekonomicznych, promocji, czy też rzeczy z drugiej ręki, stracimy trochę czasu, jednakże zyskamy ogromne oszczędności i mieszkanie inne od wszystkich. Poza tym wiele prac możemy wykonać własnoręcznie, co też może potrwać odrobinę dłużej. Jeśli dysponujemy dużym budżetem, to zwykle nie chcemy czekać i korzystamy w dużej mierze z usług profesjonalnych ekip. To samo tyczy się mebli i sprzętu do nowo zakupionego mieszkania tudzież apartamentu w Gdańsku lub innym mieście – posiadając odpowiednią ilość pieniędzy, po prostu kupujemy, co nam się podoba i czekamy jedynie na transport.

Jak ekonomicznie i jednocześnie nowocześnie wykończyć mieszkanie?

Co zrobić, aby maksymalnie zaoszczędzić?

Decydując się na ekonomiczne wykończenie i wyposażenie mieszkania, warto zacząć od przeanalizowania, jakich materiałów wykończeniowych będziemy potrzebować i kto może nam pomóc w ich zastosowaniu. Jeśli ściany są już wygładzone, potrzebujemy tylko farby. Na podłogę warto położyć popularne panele. Tutaj jednak warto zwrócić uwagę nie tylko na niską cenę, ale na klasę ścieralności. Na rynku jest taka różnorodność wzorów, że na pewno dobierzemy coś w rozsądnej cenie, co dobrze dopasuje się do naszego gustu. Parapety, gniazdka, płytki w łazience – jeśli mamy cierpliwość, warto szukać tych rzeczy w internecie, ponieważ ceny w sklepach ogólnobudowlanych mogą być czasem sztucznie wysokie. Kiedy skończymy już ściany i podłogi, możemy się zająć kuchnią.

Zdecydowanie tańsze są gotowe kuchnie, a nie te na wymiar. Zmierzmy naszą kuchnię i zacznijmy więc szukać okazji na gotowe już komplety kuchenne. Po ich wybraniu pozostanie nam tylko dokupienie niezbędnego wyposażenia kuchennego. Co do łazienki – nie oszczędzajmy na porcelanie, bo wymiana tych elementów w późniejszym czasie może być bardzo kłopotliwa.

Co więcej? Resztę można dokupić stopniowo. A do mieszkania z łazienką i kuchnią można się już wprowadzać!

Podobne artykuły