Róże ogrodowe jako najbardziej popularne kwiaty

Róże ogrodowe jako najbardziej popularne kwiaty

Róże ogrodowe mają coraz więcej zwolenników i trudno się temu dziwić, zachwycają przecież swoim pięknem i zapachem. Wiele osób decyduje się na posadzenie tych wyjątkowych kwiatów w przydomowym ogrodzie, czy na balkonie. Zakup róż jest możliwy tak naprawdę wszędzie, większość kwiaciarni oraz szkółek roślin ma je w swojej ofercie. Najlepiej jednak wybrać się do miejsca, w którym poza szerokim wyborem odmian widoczna jest wzorowa pielęgnacja wszystkich roślin.

Róże ogrodowe jako najbardziej popularne kwiaty

Róże ogrodowe – gdzie je kupić?

W dzisiejszych czasach wszystko można kupić za pośrednictwem Internetu, podobnie jest z roślinami – w tym różami. Jednak w wielu miejscach oferowane są jedynie stare odmiany, które z różnych przyczyn nie zostały sprzedane w poprzednim sezonie. Wówczas pojawia się ryzyko, że kwiaty są chore, osłabione, zaatakowane przez szkodniki. Każdy, kto decyduje się na posadzenie róż liczy na to, że będą ozdabiały ogród przez całą wiosnę, lato, aż do jesieni – nie zawsze się to udaje. Dlatego właśnie Róże ogrodowe powinno się kupić w profesjonalnej szkółce roślin, która w zakresie ich pielęgnacji zdobyła już duże doświadczenie. Poparcia wszystkich zalet można poszukać w sieci, gdzie zadowoleni klienci mogą zostawiać rekomendacje i polecać obsługę danej szkółki. Pierwszy zakup róż powinien odbyć się osobiście, można wówczas na własne oczy zobaczyć wygląd kwiatów, dowiedzieć się nieco więcej szczegółów na temat danej odmiany. Ważne, aby osoby obsługujące posiadały niezbędną wiedzę w zakresie sposobów sadzenia, pielęgnacji, kwestii, na które w sposób szczególny trzeba zwrócić uwagę.

Jak przygotować się do sadzenia róż ogrodowych?

Zanim róże ogrodowe zostaną posadzone, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie podłoża, najlepiej wybrać miejsce nasłonecznione, osłaniane przed silnym wiatrem. Wskazane są lokalizacje z umiarkowaną cyrkulacją powietrza, niezbyt wysoką temperaturą oraz zapewniające ochronę przed mrozem. Tak naprawdę róże ogrodowe doskonale czują się i wyglądają pośród innych gatunków kwiatów, pięknie prezentują się na przykład w towarzystwie różnego rodzaju krzewów, jednorocznych roślin. Jeżeli mimo wszystko róże są jedynymi kwiatami, warto posadzić kilka ich odmian, różnorodność będzie się pięknie prezentowała, zwłaszcza w zwartej grupie. Gleba dedykowana różom ogrodowym powinna być żyzna i dobrze uprawiona, niewskazane są suche i piaszczyste, a także podmokłe. Z ziemi należy ponadto pozbyć się chwastów i kamieni, w tym celu wskazane jest porządne przekopanie. W przypadku lżejszych rodzajów gleb najlepiej sprawdzi się zastosowanie nawozu organicznego w postaci obornika, kompostu. W sytuacji miejsca, w którym wcześniej rosły już róże, konieczne jest usunięcie wszystkich pozostałości starych korzeni. W zależności od wielkości krzewów docelowych, istotne jest zachowanie możliwie najlepszych odległości między poszczególnymi sadzonkami. Najlepszym terminem na sadzenie róż jest zdecydowanie jesień – głównie październik – roślina wówczas zdąży się częściowo ukorzenić i wraz z nadejściem wiosny zacznie rosnąć.

Podobne artykuły