Sprężarki śrubowe BOGE – poznaj ich rodzaje!

Sprężarki śrubowe BOGE – poznaj ich rodzaje!

BOGE jest niemiecką firmą z ponad 100-letnim doświadczeniem. Ich przewodnictwo na rynku pozwoliło im na wyprodukowanie zaawansowanych technologicznie sprzętów, które górują w czołówce praktycznych produktów pneumatycznych. Sprężarki śrubowe BOGE zaliczają się do urządzeń, które łączą ze sobą łatwość użytkowania z wysoką funkcjonalnością. Zapoznaj się z rodzajami ich kompresorów śrubowych i przekonaj się, że kompetencje i specjalistyczna wiedza idą w parze z jakością.

Sprężarki śrubowe – czy warto?

Kompresory śrubowe od lat cenione są przez ich użytkowników, ponieważ posiadają szereg niezaprzeczalnych zalet. Pierwszą z nich jest cichy rozruch, który pozbawiony jest wibracji. Dzięki temu sprzęty nie wydają nieprzyjemnych dźwięków i są nieszkodliwe dla uszu. Prosta budowa urządzenia z wieloma zabudowanymi elementami jest kwintesencją innowacyjnej technologi.

Mechanizm działania śrubowych kompresorów jest opracowywany przez specjalistów, dzięki czemu maszyny dystrybuują jakościowe, sprężone powietrze. Gaz jest wolny od szkodliwych zanieczyszczeń, które mogłyby uszkodzić inne instalacje.

Sprężarki śrubowe można podzielić na trzy rodzaje: olejowe, bezolejowe i zmiennoobrotowe. Różnią się one od siebie zastosowaniem oraz sposobem działania.

Olejowe sprężarki śrubowe BOGE – rodzaje

Profesjonalne olejowe kompresory śrubowe BOGE charakteryzuje bardzo wysoka wydajność pracy, energooszczędność oraz cicha praca, która gwarantuje komfort użytkowania. Sprężarki olejowe świetnie sprawdzają się w miejscach i zakładach pracy, gdzie sprężone powietrze jest źródłem do zasilania narzędzi pneumatycznych i różnego rodzaju instalacji. Z tego powodu wykorzystywane są w przemyśle ślusarskim, budowlanym czy też na halach produkcyjnych. Ponadto maszyny rewelacyjnie radzą sobie z zapewnieniem odpowiedniego ciśnienia roboczego w przewodach hamulcowych używanych w przemyśle kolejowym.

Niemiecka firma produkuje wiele nowatorskich modeli olejowych sprężarek śrubowych, które różnią się od siebie dodatkowymi funkcjami i parametrami, takimi jak wielkość czy moc. Dzięki temu konsumenci mają szeroki wybór, co z kolei gwarantuje możliwość zakupu urządzenia, które podporządkowane jest indywidualnym potrzebom oraz wymaganiom. Na rynku dostępne są kompresory olejowe BOGE:

  • seria C – są to bezpieczne sprzęty, które świetnie sprawdzają się w pracach, które wymagają dystrybucji mniejszej ilości sprężonego powietrza;
  • seria C-2 – nowoczesne i kompaktowe sprężarki, których zakres mocy waha się od 2,2 kW do nawet 22 kW;
  • seria S-3 – urządzenia najlepszej generacji, które efektywnie sprężają powietrze, nie wydając przy tym głośnych dźwięków;
  • seria S-4 – oszczędność energii i łatwość w zakresie konserwacji zamknięta w jednym urządzeniu o przemyślanym designu.

 (Sprężarki śrubowe BOGE – poznaj ich rodzaje!)

Zastosowanie bezolejowych sprężarek śrubowych BOGE

Bezolejowe kompresory śrubowe stosowane są w gałęziach przemysłu, które wymagają dystrybucji nieskazitelnie czystego i sterylnego sprężonego powietrza. Są to takie branże jak: przemysł spożywczy, farmaceutyczny, półprzewodnikowy, kosmetyczny czy papierniczy. Powodem jest fakt, że warunki środowiskowe muszą być na najwyższym poziomie, ponieważ przekłada się to na jakość produktów. Śrubowe sprężarki bezolejowe używane są m.in. do pakowania próżniowego, konserwacji, fermentacji, transportu, chłodzenia, czy też zasilania innych sprzętów sprężonym powietrzem.

Dodatkowo maszyny są niezawodnym wyposażeniem placówek medycznych, takich jak szpitale, sale anestezjologiczne i operacyjne czy oddziały intensywnej terapii. Można je także spotkać na stacjach uzdatniania wody lub elektrowniach.

Firma BOGE oferuje swoim klientom różnego rodzaju bezolejowe dystrybutory powietrza, które posiadają wiele zalet. Są to urządzenia, które mają efektywny układ sterowania, a ich konstrukcja jest łatwa do serwisowania i konserwacji. Oprócz tego zakup tego typu sprężarki może okazać się trafną inwestycją, ponieważ sprzęt nie wymaga wymiany często kosztownych filtrów olejowych.

Sprężarka śrubowa o zmiennej mocy od BOGE

Kompresory śrubowe o zmiennej mocy znalazły swoje zastosowanie w pracach, w których zapotrzebowanie na sprężone zmienia się w ciągu doby. Jest to świetne rozwiązanie, ze względu na to, że większość kompresorów dostępnych na rynku ma stały i nieprzerwany cykl, co może okazać się mało wydajne w niektórych sytuacjach.

Niemniej jednak przed zakupem zmiennoobrtowej sprężarki śrubowej, należy pamiętać, aby zapewnić jej odpowiednie warunki, ponieważ nie każde otoczenie jest sprzyjające dla tego rodzaju urządzeń. Jedną z ważniejszych kwestii jest to, że sprzęt nie może być postawiony w miejscu, gdzie zbiera się dużo pyłów. Pomieszczenie nie powinno być również podatne na wilgoć, ponieważ takie środowisko sprzyja rozwojowi mikroorganizmów.

Jeżeli jednak zorganizujesz im suche i chłodne miejsce pobytu, to nie powinieneś pożałować zakupu, ponieważ sprężarki śrubowe BOGE o zmiennej mocy można opisać w wielu superlatywach. Urządzenia są energooszczędne, co może odbić się pozytywnie na rachunkach. Oprócz tego posiadają zaawansowane moduły elektroniczne, co umożliwia zaprogramowanie sprężarki pod kątem indywidualnych wymagań.

FAQ:

 

  • Czy warto zaopatrzyć się w sprężarkę śrubową od BOGE?

Sprężarki śrubowe to innowacyjne urządzenia, które coraz częściej zastępują kompresory tłokowe. BOGE jest czołowym producentem kompresorów, który z każdym dniem udoskonala swoje produkty, aby dopasować je do potrzeb konsumentów. Te argumenty powinny przemawiać za tym, by zapoznać się z firmą.

 

  • Ile kosztują sprężarki śrubowe?

Cena tego typu sprzętu jest zależna od jego rodzaju i modelu. Każda seria wyróżnia się parametrami, wielkością oraz funkcjami, dlatego też koszty zakupu oscylują w różnych granicach.

 

  • Jaki rodzaj sprężarki od BOGE wybrać?

Aby dobrać odpowiedni typ kompresora, powinieneś wpierw klarownie określić swoje wymagania – zwłaszcza że jak już wiesz, dystrybutory sprężonego powietrza mają szeroki zakres zastosowań w różnych gałęziach przemysłu.

Podobne artykuły