Przegląd akcesoriów, które ułatwią nam malowanie

Przegląd akcesoriów, które ułatwią nam malowanie

Gdy przygotowujemy się do malowania ścian coraz częściej mamy świadomość tego, że zaopatrzenie się w odpowiednią farbę wcale nie musi okazać się wystarczające. Nie mniej wartościowe wydają się w tym kontekście narzędzia i akcesoria przeznaczone do malowania ścian zwłaszcza, że ich wybór jest coraz większy, a one same powstały właśnie w odpowiedzi na potrzeby osób odpowiedzialnych za zabiegi renowacyjne.

Malowanie ścian nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z wysokimi pomieszczeniami oraz z miejscami, do których trudno jest nam się dostać. Klasyczny pędzel może się okazać w takim przypadku niewystarczający i dobrym pomysłem jest zamienienie go na rozwiązanie, które charakteryzuje się znacznie większą funkcjonalnością. Dzięki temu remont powinien przebiegać zdecydowanie sprawniej, a i my sami możemy mieć pewność, że będzie nas on kosztował znacznie mniej nerwów i niepotrzebnego napięcia.

Wysięgnik

Jeśli chcemy, aby farba była nakładana równymi pasami, musimy dosięgnąć jak najwyżej, najlepiej – pod sam sufit. Oczywiście, najbardziej naturalnym rozwiązaniem jest skorzystanie w tym celu z drabiny, dla wielu osób jest to jednak spore, a do tego niepotrzebne utrudnienie. Na szczęście, można rozwiązać wspomniany problem inaczej, z pomocą przychodzi nam bowiem długi wysięgnik przeznaczony do tego, aby umieszczać na nim uchwyt wałka. Tu dobrym pomysłem są rozwiązania teleskopowe, a więc takie, które pozwalają na rozsunięcie elementów drążka i zablokowanie ich z wykorzystaniem pierścienia, co pozwala na uzyskanie ich odpowiedniej z naszego punktu widzenia długości.

Dziś nawet malowanie ściany, której wysokość przekracza 5 metrów nie jest zresztą problemem, również w odniesieniu do niej możemy bowiem znaleźć odpowiedni sprzęt, który będzie nam odpowiadał. Wysięgniki są interesującym rozwiązaniem również dlatego, że wyposaża się je w specjalne uchwyty, które z powodzeniem można trzymać oburącz.

Podczas malowania ścian natrafimy jednak również na szereg innych utrudnień, wśród których znajduje się również dozowanie farby. Te wymaga nabierania jej na wałek w bardzo staranny sposób, nikt nie chce bowiem, aby brudziła niepotrzebnie przestrzeń znajdującą się wokół korytka lub puszki.

Odpowiedni wałek

Naczynie z farbą również pozostawia często wiele do życzenia, a sytuacji nie ułatwia to, że należy je zarówno przenosić z jednego miejsca w inne, jak i przestawiać. Dziś jednak i ten problem został już rozwiązany, w sprzedaży są więc dostępne wałki malarskie wyposażone w podajnik farby. Te posiadają specjalne zbiorniki z farbą, dzięki którym możliwe staje się jej regularne dozowanie.

Przegląd akcesoriów, które ułatwią nam malowanie

Co więcej, zbiorniki te są skonstruowane w sposób sprawiający, że nie ma mowy o kapaniu. System napełniania również zasługuje na uwagę, pozwala bowiem na bezpieczne zasysanie farby znajdującej się w pojemniku wprost do drążka. Odrębną grupę narzędzi stanowią te, które przeznacza się do malowania miejsc znanych z tego, że dostęp do nich jest utrudniony. Miejscem takim są między innymi naroża ścian, cieszy więc to, że w sprzedaży dostępne są zarówno precyzyjne pędzle, jak i zestawy trójkątnych akcesoriów.

Wałek wąski

Dobrym rozwiązaniem jest też wąski, a jednocześnie okrągły wałek, o którym wiadomo, że wpasuje się dokładnie w szczelinę, a tym samym umożliwi nam równomierne rozprowadzenie farby. Ciekawym rozwiązaniem są też wałki wyposażone w specjalną końcówkę, dzięki którym malowanie narożników jest mniej skomplikowane, a także – w podajnik farby przeciwdziałający jej rozchlapywaniu. Wart zainteresowania jest też wąski, płaski, a jednocześnie długi pędzel przeznaczony do malowania miejsc za grzejnikami.

Podobne artykuły