Mieszkania w Krakowie - lepiej kupić, czy wynająć?

Mieszkania w Krakowie - lepiej kupić, czy wynająć?

Odwieczny problem osób, które poszukują mieszkania - kupić czy może wynająć? Tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, gdyż wiele zależy od tego, ile mamy pieniędzy, na co możemy sobie pozwolić, jakie mamy plany na przyszłość. Każda taka rzecz ma bardzo duże znaczenie. Jeśli w grę wchodzą mieszkania w Krakowie i nasz mały skrawek miejsca, w którym będziemy żyć, należy przed podjęciem decyzji wziąć pod uwagę kilka, bardzo istotnych elementów, które pozwolą nam podjąć ostateczną decyzję - zakup na własność, czy może tymczasowy wynajem.

Wynajmujemy mieszkanie

Wynajem mieszkania jest na pewno dla osób, które nie mają jeszcze sprecyzowanych celów na przyszłość i nie wiedzą, gdzie chcą mieszkać. To opcja dobra dla młodych ludzi, którzy dopiero uczą się samodzielności. Często wynajmują oni mieszkania w Krakowie w kilka osób dzieląc się opłatami i tak powoli wkraczają w dorosłość. Wynajem to rozwiązanie dla osób, które nie posiadają gotówki na mieszkanie lub które nie mają zdolności kredytowej, by wziąć kredyt, albo i wkładu własnego w postaci 20% wartości mieszkania, które trzeba mieć, by o kredyt hipoteczny się ubiegać. Wynajem to dobre rozwiązanie pod tym względem, że w dowolnej chwili możemy je zmienić, jeśli mamy taką ochotę. Pakujemy się i wyjeżdżamy, bo nie należy to do nas.

Mieszkania w Krakowie - lepiej kupić, czy wynająć?

Kupujemy mieszkanie

Jeśli chodzi o mieszkania w Krakowie w formie zakupu, jest to bez wątpienia stosunkowo droga inwestycja, ale na pewno warta uwagi, jeśli mamy plan na życie, rodzinę i wiemy, co chcemy robić i gdzie chcemy pozostać. Chcąc kupić mieszkanie musimy mieć albo gotówkę, albo zdolność kredytową, a do tego 20% wkładu własnego. Jeśli mamy, to jak najbardziej warto postawić na zakup mieszkania i mieć coś swojego. W takim przypadku nie płacimy komuś, ale spłacamy coś, co będzie należało do nas. Dodatkowo mieszkanie zawsze można sprzedać i zamienić je na inne np. większe jeśli założymy rodzinę i pojawią się dzieci lub po prostu nam się znudzi. Jeśli są możliwości, to na pewno warto wziąć je pod uwagę.

Podobne artykuły