Jak przygotować skórę do makijażu?

Jak przygotować skórę do makijażu?

Udanie się na makijaż wieczorowy powinno być poprzedzone kilkoma czynnościami. Twarz musi być odpowiednio przygotowana, aby całość prezentowała się nienagannie i makijaż był trwały. Niemały wpływ na to ma obecny stan skóry, powinno się zadbać o jej pielęgnację.

Jak przygotować skórę do makijażu?

Znaczenie kondycji skóry twarzy

Stan i kondycja skóry to czynniki, od których zależy wygląd finalny makijażu. Przy doborze poszczególnych kroków pielęgnacji istotny jest rodzaj cery. Najważniejsze jest odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry, a także oczyszczenie jej ze zrogowaciałego naskórka. Wskazany jest przede wszystkim peeling – maksymalnie 2 razy w tygodniu. Nawilżenie powinno odbywać się codziennie – rano i wieczorem. Podobnie jak dokładny demakijaż po całym dniu. Poprzez złuszczenie martwego naskórka na twarzy, szyi i dekolcie oczyszcza się skórę. Dla skóry wrażliwej dedykuje się peeling enzymatyczny, dla tłustej, grubej i ziemistej – drobnoziarnisty. Do odpowiedniego peelingu ust powinno się natomiast używać pomadek oraz domowych peelingów cukrowych.

Nawilżanie skóry twarzy

Kolejnym krokiem do właściwej kondycji skóry twarzy jest jej nawilżenie i odżywienie. W tym celu wykorzystuje się specjalne kremy o takich właściwościach. Produktem, który powinien znajdować się w każdej kosmetyczce jest uniwersalny nawilżający krem pod oczy i na powieki. Zmniejsza się tym samym powstawanie zmarszczek. W przypadku skóry suchej, widocznie odwodnionej krem nawilżający powinien być stosowany w ciągu dnia, natomiast przed snem wskazane są kremy odżywcze. Dają poczucie ściągnięcia i napięcia skóry. Lekkie kremy nawilżająco-matujące dedykowane są kobietom borykającym się ze skórą skłonną do przetłuszczania. Wśród typów skóry wyróżnia się również mieszaną oraz wrażliwą i naczyniową. W pierwszym rodzaju charakterystyczne są suche policzki i tłuste nos, czoło. Na kilka dni przed umówioną wizytą u makijażystki, warto zadbać o regulację brwi oraz depilację wąsika. Tyle czasu w zupełności wystarczy na regenerację skóry po depilacji woskiem.

Podobne artykuły