Wynajem dźwigu - o czym pamiętać i na co zwrócić uwagę?

Wynajem dźwigu - o czym pamiętać i na co zwrócić uwagę?

Dźwig jest urządzeniem, które przydaje się przede wszystkim podczas rozmaitych prac budowlanych. Jednocześnie, jeśli niezbędne jest przełożenie sporych gabarytowo elementów, rośnie nie tylko rozmiar sprzętu i jego maksymalny udźwig, ale też... cena! Z tego powodu część firm nie decyduje się na zakup własnego dźwigu, a jedynie wynajmuje go od sprawdzonych dostawców. Oto krótki poradnik odnośnie tego, jak wybrać dźwig w Krakowie albo innym mieście i zrobić dobrą inwestycję.

A może zakup?

Oczywiście, każdy, kto wynajmuje dźwig, powinien najpierw zastanowić się, czy nie bardziej opłaca się zakup własnego sprzętu. Warto jednak mieć na uwadze, że dźwig w Krakowie czy innym, dużym mieście dość łatwo jest wynająć, a po zakupie trzeba mieć miejsce, aby móc go trzymać, ale również dochodzą rozmaite koszty przeglądów, konserwacji i wymiany części. Co istotne, w przypadku firm działających lokalnie i wykonujących zazwyczaj prace budowlane wymagające prac na zewnątrz, z dużymi gabarytowo elementami, zakup dźwigu jest warty rozpatrzenia. Jednakże, gdy firma wykonuje usługi w całej Polsce, o wiele prościej jest wynajmować dźwig na miejscu aniżeli wozić ze sobą własny. Co więcej, jeśli sprzęt tego rodzaju nie jest potrzebny przy wszystkich zleceniach, a jedynie przy części, zakup staje się po prostu nieopłacalny. W takiej sytuacji wynajem jest o wiele lepszym rozwiązaniem.

Skąd wynająć dźwig?

To chyba największy dylemat dla tych, którzy myślą o wynajmie tego rodzaju sprzętu. W zasadzie dźwigi w Krakowie można znaleźć w wielu ogłoszeniach firm zajmujących się jedynie ich wynajmowaniem innym podwykonawcom. Nie oznacza to jednak, że każda z tych firm jest warta zaufania. Na początek dobrze jest kierować się opiniami z branży - informacje o nierzetelnych czy naciągających na dodatkowe koszty przedsiębiorcach rozchodzą się bardzo szybko. Z drugiej strony warto spojrzeć również na ofertę danego wynajmującego, zwłaszcza gdy mamy konkretne oczekiwania względem sprzętu; w przypadku rzadziej występujących modeli może okazać się, że nasz wybór jest bardzo ograniczony.  Co więcej, firma, która oferuje dźwigi do wynajęcia powinna posiadać wszystkie aktualne dokumenty i pozwolenia, a także ewentualnie technologa, który będzie obsługiwał sprzęt czy dokona wyceny na miejscu.

Wynajem dźwigu - o czym pamiętać i na co zwrócić uwagę?

O tym pamiętaj!

Wynajmując dźwig w Krakowie i kierując się wszystkimi powyższymi zasadami, zazwyczaj trafimy na dobrej jakości sprzęt. Istnieją jeszcze dodatkowe rzeczy, o których warto pamiętać. Jeśli nie wynajmowaliśmy takiego sprzętu wcześniej i nie mamy w ekipie nikogo, kto by się znał na jego doborze albo obsłudze, warto poszukać firmy, która daje możliwość skorzystania z pomocy fachowca. Powinien on skontaktować się z nami celem doboru odpowiedniego modelu dźwigu, ale również po to, aby dokonać wyceny zarówno za sprzęt, jak również profesjonalną jego obsługę. Wszystkie warunki wynajmu powinny być zapisywane w umowie, aby wiedzieć, na jakiej podstawie się rozliczać. W taki sposób można legalnie i bezpiecznie wynająć dźwig - Kraków na pewno dysponuje rzetelnymi firmami oferującymi taki sprzęt.

Partnerem merytorycznym artykułu jest www.arton.net.pl – Dźwig Kraków

Podobne artykuły