Jesienne porządki w domu jednorodzinnym

Jesienne porządki w domu jednorodzinnym

Jak odpowiednio zadbać o ciepłą, przyjazną atmosferę podczas chłodnych, jesiennych wieczorów? Nasza Polska złota jesień..czy jednak na pewno taka złota? Jesień jak to jesień-wietrzna, i zimna. Mieszkanie w domu wiąże się z dużymi obowiązkami, wykonanie ich przed jesienią jest konieczne dla zabezpieczenia domu. Najczęściej jest tak, że sprzątamy dom tylko "od święta" wszystko zostaje odłożone na ostatnią chwile i pośpiech. Pora na jesienne porządki.

Okna jako główna wizytówka domu, gdy nie mamy firanek to brud  jako pierwszy rzuca się w oczy. Nie musimy ich myć co tydzień, ale gdy zaczynamy po bardzo długim czasie należy skorzystać z radykalnych metod. Do takich rozwiązań doskonale prawda się woda z octem.

Pora jesienna wiąże się ze zmianą czasu, a co za tym idzie? Na dworze staje sie coraz ciemniej i do obowiązków, które nie wymagały światła, teraz będzie nam potrzebne. Należy wtedy zająć się umyciem wszystkich lamp  i żarówek-głownie z dwóch powodów-słaba przepuszczalność światła oraz widoczny kurz.

Sprzątanie kuchni

Kuchnia jest pewnie jedynym miejscem gdzie wszystko jest sprzątane na bieżąco, nie ma możliwości wystąpienia kurzu na blacie ani lampie..Ale warto pamiętać o zrobieniu porządku na półce z sypkimi przyprawami. Warto przejrzeć daty wszystkich produktów, które są niezbędne do gotowania. Do zachowania harmonii skorzystajmy z dostępnych organizerów. Znacznie ułatwi to oszukiwanie przypraw.

Przydatne akcesoria

Organizery oraz pudełka nie tylko świetnie sprawdzają sie w kuchni. Można je wykorzystać także do przechowywania wszystkich niepotrzebnych rzeczy czy nawet butów letnich-znacznie przyśpieszy to ich odświeżanie po zimie.

Jesienne porządki w domu jednorodzinnym

Ważnym elementem jesieni są koce, wiadomo że w okresie letnim ich nie używamy, chowamy je w głąb szafy. Pamiętajmy-przed pierwszym użyciem trzeba je wyprać, ponieważ gromadzą na sobie wiele kurzu oraz bakterii, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Jednak priorytetem jest pościel, zdecydowanie trzeba ją zmieniać co tydzień. Nie warto zapomnieć o materacu, należy go odpowiednio  odrestaurować.

Dla wszystkich posiadaczy kominków - przed ich użytkowaniem należy odpowiednio oczyścić dla sprawnego przepływu powietrza. Należy także sprawdzić całą instalację.

Podobne artykuły