Odkurzacze przemysłowe do cieczy i wiórów

Odkurzacze przemysłowe do cieczy i wiórów

Plamy olejowe, wycieki z chłodziwa i wszechobecne wióry potrafią skutecznie przeszkodzić w każdej pracy. Nie można przy tym zapomnieć, że stanowią zagrożenie zarówno dla pracowników, jak i firmowego mienia. Wobec tego konieczne staje się zainwestowanie w profesjonalne rozwiązania. Zaprojektowane z myślą o mokrych i suchych zanieczyszczeniach odkurzacze doskonale poradzą sobie z tym zadaniem.

Odkurzacze przemysłowe do oleju, wiórów i chłodziw – zasada działania

Tak zwane odkurzacze na sucho-mokro mogą nie wystarczyć w przypadku olejów i innych odpadów przemysłowych. W końcu olej ma zupełnie inne właściwości niż woda czy słodkie napoje. Odkurzacze przemysłowe do oleju muszą więc zastosować trochę inną metodę oczyszczania powierzchni. Cechują się zazwyczaj wyższą mocą oraz innym typem przyssawek. To ma ułatwiać zebranie tłustych plam.

Jednak najważniejszą zaletą sposobu działania tego typu urządzeń jest jednoczesne czyszczenie ze stałych zabrudzeń. Dzięki temu nie trzeba stosować (ani kupować) dwóch różnych odkurzaczy przemysłowych. Cała praca zostaje wykonana za jednym zamachem. Zebrane ciecze i wióry zostają szybko przetransportowane do zbiornika, skąd można je usunąć przy pomocy pompy przepływowej.

Co więcej, wiele urządzeń posiada specjalne filtry. Mają one za zadanie odseparować zanieczyszczenia stałe od cieczy. W efekcie wióry trafiają do osobnego pojemnika. Taka separacja ma ogromne znaczenie w przypadku branż, które stawiają na możliwość ponownego wykorzystania zebranych olejów czy chłodziw. Odkurzacze przemysłowe są w tym przypadku niezastąpione.

Odkurzacze przemysłowe do cieczy i wiórów

Odkurzacze przemysłowe – zastosowanie

W praktyce z odkurzaczy przeznaczonych do cieczy oraz wiórów mogą skorzystać wszystkie przedsiębiorstwa, w których występuje problem z tego typu zanieczyszczeniami. Dla przykładu mogą to być profesjonalne warsztaty samochodowe, wielkoprzemysłowe zakłady produkcyjne czy branża chemiczna. Mowa więc o miejscach, w których oleje, chłodziwa i tym podobne ciecze są wykorzystywane bardzo często, jeśli nie codziennie.

Gdzie znaleźć nowoczesne odkurzacze przemysłowe do oleju?

Oczywiście nie każde urządzenie sprawdza się w taki sam sposób. Niektóre marki znacznie prześcigają konkurencję. I to właśnie na nie powinny zwrócić uwagę osoby, które poszukują nowoczesnych rozwiązań dla swojego biznesu. O których markach mowa? Przede wszystkim o Nilfisk oraz RGS. Wymienieni producenci są powszechnie znani ze swojego przywiązania do detali oraz wykorzystywania wysokogatunkowych materiałów, co przekłada się na niezwykłą trwałość odkurzaczy przemysłowych. Na dodatek ich produkty wyróżniają się doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Za urządzenia takiej klasy nie trzeba płacić szczególnie dużo, czego najlepszym przykładem są właśnie marki Nilfisk i RGS.

Dlatego wykonane przez profesjonalistów odkurzacze przemysłowe do cieczy i wiórów cieszą się powodzeniem w wielu branżach. Warto w nie zainwestować, aby zapewnić swojemu przedsiębiorstwu odpowiedni poziom czystości.

 

Podobne artykuły