Szkolenia CNC przygotowują profesjonalnie uczestników do zawodu. Na zajęciach przyswajają budowę urządzeń obróbczych CNC. Uczą się też samodzielnej obsługi urządzeń. Nowoczesne ośrodki szkoleniowe oferują bogato wyposażone laboratorium. Szkoleniowcy powinni wykształcić u uczestników odpowiednie umiejętności, przydatne w tej branży. W kolejnym etapie kursanci gromadzą cenne doświadczenie w pracy przy obrabiarkach sterowanych numerycznie.
Jakie są najważniejsze korzyści?
Przede wszystkim szkolenia cnc są pierwszym krokiem na drodze zawodowej operatora, a nawet programisty CNC. Przeglądając oferty pracy możemy zauważyć, że przedsiębiorstwa szukają operatorów i programistów CNC. Wynagrodzenia w tej branży systematycznie rosną.
Ten rynek dynamicznie się rozwija. Wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Szkolenia CNC dają odpowiednie kwalifikacje do pracy w tym zawodzie.
Na zajęciach uczestnicy:
- odczytują i analizują rysunek techniczny,
- pracują na kartezjańskim układzie współrzędnych,
- uczą się budowy i kinematyki tokarek i frezarek,
- piszą zarówno proste, jak i skomplikowane programy obróbki, również te opierające się na rysunku technicznym,
- wykorzystują cały potencjał tkwiący w obrabiarkach CNC,
- przyswajają funkcje i pulpit sterowniczy Sinumerik,
- uczą się poszczególnych trybów pracy obrabiarki,
- korzystają z odpowiednich narzędzi pomiarowych.
Zajmują się też łączeniem różnych elementów i korygowaniem ustawień maszyny. Ponadto wdrażają samodzielnie zaprojektowane cykle obróbkowe. Przyswajają sposoby doboru parametrów skrawania i stworzonych detali.
Zwykle szkolenia obejmują 80 godzin. Najkrótsze liczą 40 godzin, a najdłuższe 100. Duży nacisk kładzie się zarówno na teorię, jak i na praktykę. Warto wybrać ośrodek, który ma wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę. Zwróćmy też uwagę na wyposażenie laboratoriów. Jeśli chcemy się dużo nauczyć, powinniśmy pracować na nowoczesnych maszynach.
Kto może wziąć udział w takim szkoleniu?
Kandydaci nie muszą kończyć wcześniej technikum lub studiów technicznych, aby uczestniczyć w szkoleniach. Oczywiście doświadczenie ze zbliżonymi zagadnieniami może ułatwić naukę, ale nie jest konieczne. Po odbyciu szkoleń warto wybrać się na praktyki, aby usystematyzować wiedzę. Przy okazji możemy zdobyć cenne doświadczenie i wpisać je do swojego CV. Dzięki temu zwiększymy szansę na znalezienie pracy.
Szkolenia kończą się egzaminem potwierdzającym, że uczestnicy przyswoili niezbędną wiedzę i umiejętności w zakresie sterowania urządzeniami numerycznymi. Jeżeli chcemy dalej szkolić się w tym kierunku, możemy wybrać kursy specjalistyczne.
Inwestycja w taki kurs jest opłacalna. Umiejętność obsługiwania i programowania maszyn sterowanych numerycznie jest niezwykle pożądana nie tylko na polskim, ale również na europejskim rynku pracy. Możemy potraktować takie szkolenie jako pierwszy krok na swojej drodze zawodowej. Dlatego nie zwlekajmy i zapoznajmy się z ofertą profesjonalnego ośrodka szkoleniowego. Warto się kształcić w tym przyszłościowym zawodzie, szczególnie jeśli mamy predyspozycje techniczne.
Partnerem artykułu jest edukacja-cnc.pl, oferujący szkolenia CNC - więcej pod adresem https://www.edukacja-cnc.pl/szkolenia-cnc/