Kontener letniskowy – nowocześniejsza alternatywa dla domku letniskowego

Kontener letniskowy – nowocześniejsza alternatywa dla domku letniskowego

Kontenery mieszkalne cieszą się coraz większą popularnością w Europie. Szczególnie chętnie kupowane są w krajach skandynawskich, gdzie ceniona jest ich mobilność, nowoczesność oraz niski koszt realizacji w porównaniu do klasycznego domu. Kontener letniskowy to doskonała propozycja dla osób, które posiadają własną działkę, ale nie mają funduszy wystarczających na postawienie na niej tradycyjnego domku letniskowego z fundamentami.

Kontener letniskowy – doskonała alternatywa dla tradycyjnego domu i mieszkania

Kontener letniskowy to nic innego, jak mobilny domek pozbawiony fundamentów. Na jego postawienie na działce nie są wymagane pozwolenia, które są natomiast niezbędne do budowy tradycyjnego domu lub domku letniskowego. Kontener letniskowy z zewnątrz posiada nieco surowy wygląd, ale oferuje za to bardzo szeroki zakres możliwości jego aranżacji, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Specjalnie docieplana konstrukcja pozwala na korzystanie z kontenera o każdej porze roku. W lecie kontener letniskowy nie kumuluje w swoim wnętrzu ciepła, przez co przebywanie w jego wnętrzu jest przyjemne i komfortowe. W zimie z kolei doskonale chroni swoje wnętrze przed chłodem zapewniając przyjemne ciepło oraz przytulną atmosferę. To idealny wybór dla wymagających osób poszukujących całorocznej alternatywy dla tradycyjnego domku letniskowego.

Wnętrze kontenera letniskowego może zostać dowolnie zaaranżowane oraz umeblowane. W sprzedaży znajdują się zarówno gotowe oraz w pełni wykończone konstrukcje, jak i kontenery, które możemy zaaranżować w dowolny, wybrany przez siebie sposób. Kontener letniskowy może zostać wyposażony w dowolne udogodnienia takie, jak ogrzewanie, kominek, klimatyzację, sprzęt AGD i RTV oraz wiele innych przydatnych rozwiązań. Pod względem umeblowania oraz udogodnień kontener letniskowy praktycznie niczym nie różni się od komfortowych współczesnych domów oraz mieszkań.

Kontener letniskowy – nowocześniejsza alternatywa dla domku letniskowego

Ile kosztuje i trwa budowa kontenera letniskowego?

Istotną zaletą nowoczesnych kontenerów letniskowych jest bardzo krótki czas realizacji całej inwestycji. Przygotowanie gotowego do zamieszkania kontenera jest bowiem znacznie krótsze niż budowa domu, co pozwala na szybsze cieszenie się oferowaną przez niego wygodą i funkcjonalnością. Od strony formalnej postawienie kontenera letniskowego także wymaga znacznie mniej zachodu – jego ustawienie nie wiąże się bowiem z koniecznością uzyskania pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszeniem tego faktu do odpowiedniego urzędu.

Czas realizacji kontenera od dnia złożenia zamówienia do dostarczenia gotowej konstrukcji na naszą działkę wynosi zaledwie 30 dni od daty podpisania umowy. Kontener letniskowy jest mobilny, co pozwala na zmianę miejsca jego usytuowania w przypadku wymiany działki na inną oraz wygodną sprzedaż, jeśli przestaniemy z niego korzystać. Koszt zakupu kontenera letniskowego waha się w zależności od jego powierzchni oraz dodatków. Nowoczesny kontener letniskowy może być bowiem wyposażony w taras zewnętrzny, markizę, instalację kominkową z kominkiem oraz wiele innych przydatnych rozwiązań.

Partnerem artykułu jest Eco Containers oferujący: kontener letniskowy - więcej na KontenerMieszkalny.pl.

Podobne artykuły