Budowa domu szkieletowego - 3 największe zalety

Budowa domu szkieletowego - 3 największe zalety

 

Domy szkieletowe od kilku lat cieszą się w Polsce sporą popularnością. Duża w tym zasługa liczby firm, które zajmują się realizacją tego typu projektów. To jednak nie wszystko. Również sama technologia ma długą listę zalet - przede wszystkim domy szkieletowe charakteryzują się nowoczesnością i wygodą użytkowania. Jakie jeszcze zalety ma budowa domu szkieletowego?

Szybkość budowy

To zaleta, która jest najczęściej wskazywana przez osoby, które zdecydowały się na taki projekt. Prawda jest taka, że dom szkieletowy jest budowany w fabryce, a jego złożenie na miejscu zajmuje tylko kilka dni. Zdarzają się więc przypadki, w których osoby podejmują decyzję o budowie własnego domu, a klucze do swojej nieruchomości odbierają niespełna miesiąc później.

Jak to wygląda w porównaniu z budową klasycznego, murowanego domu? Tutaj budowa trwa znacznie dłużej, a sporym ograniczeniem są warunki pogodowe. Między innymi przez to, czas realizacji projektu może trwać od kilku miesięcy do nawet dwóch-trzech lat.

Budowa domu szkieletowego - 3 największe zalety

Niższe koszty

Nakłady inwestycyjne potrzebne do wybudowania domu w tej technologii są niższe niż w przypadku budynków tradycyjnych. Wynika to ze sposobu wykonania ścian - elementy domu szkieletowego wykonane są z pojedynczych drewnianych ram, które następnie wypełnia się wełną mineralną. Ramy łączy się ze sobą za pomocą specjalnych śrub mocujących. Co ważne, powstają one w specjalnych fabrykach lub halach produkcyjnych. Na budowie następuje tylko etap montażu.

Na koszt wzniesienia domu szkieletowego wpływ mają również opłaty za robociznę. Dzięki modułowości systemu konstrukcyjnego możliwe jest bardzo szybkie wzniesienie budynku, co skraca czas całego procesu. Znaczne skrócenie czasu przekłada się również na niższe koszty związane z wynajmem sprzętu i maszyn, a także oznacza, że nie potrzebujemy tylu osób do pracy na budowie, co w przypadku tradycyjnego budownictwa.

Doskonałe parametry termiczną

Kolejną zaletą domu drewnianego są jego doskonałe parametry cieplne. Prawidłowo zbudowany dom szkieletowy ma świetną izolację cieplną, co pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w miesiącach zimowych. Dzieje się tak dlatego, że drewniane elementy mają bardzo dużą bezwładność termiczną, co pozwala im długo magazynować ciepło.

Co ważne, takie szkielet zapewnia nie tylko wysoką temperaturę zimą, ale również chłodzenie w upalne dni. Dzięki tej właściwości, we wnętrzu drewnianego domu zawsze panuje przyjemny klimat. To ważny argumenty, który warto wziąć pod uwagę zastanawiać się nad budową domu szkieletowego.

Podobne artykuły