Skuteczne metody osuszania budynków

Skuteczne metody osuszania budynków

Deszczowa pora w kraju potrafi płatać figle. Oprócz ognia i suszy, jest nadal jednym z najgroźniejszych żywiołów, na które nie mamy wpływu. Podczas opadów występuje dużo podtopień, zalań domów. Mamy mało czasu na rekcje choćby dlatego, że woda gromadząca się przy murach domu zostaje szybko wchłonięta  przez ściany-trzeba działać szybko, by woda nie zniszczyła całego dobrobytu, n który niektórzy pracowali całe życie. Woda wnika w ściany oraz fundamenty, co może być niebezpieczne, grozi zawaleniem sie konstrukcji lub ubytkach. Może zagrażać również naszemu zdrowiu, na ścianach osadza się grzyb, który może być przyczyną wielu chorób układu oddechowego, najgorszym scenariuszem może okazać się nowotwór.

Kilka przykładów inwazyjnych i nieinwazyjnego osuszania budynku oraz jego ścian

Poprzez nagrzania pomieszczenia do wysokości max 35 stopni. Tym sposobem woda zaczyna odparowywać i poprzez drożny kanał wentylacyjni zostaje odprowadzona. Sposób jest najprostszy i mało kosztowny w porównaniu do innych sposobów. Trzeba mieć na uwadze, że tę metodę można wykorzystywać do małych zawilgoceń, nie sprawdzi się do osuszania murów.

Kolejnym przykładem jest osuszanie mikrofalowe. Ten sposób osuszania jest przeznaczony głównie do osuszania murów budynku. Wytwarzane fale docierają do wnętrza fundamentów  i wyciągają z nich wilgoć. Metoda jest dość kosztowna, a podczas działania urządzenia przebywanie w domu jest szkodliwe.

W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest ekologia. Na rynku dostępne są  rozwiązania mniej szkodliwe dla środowiska ale wymagają one czasu. Jedną z takich metod jest  elektroosmoza- idealne rozwiązanie do bezinwazyjnego osuszania budynków.

Termiczne- poprzez odwierty w murach do wnętrza dostarczone zostaje gorące powietrze, ma na celu osuszenie oraz odwilgocenie fundamentów czy murów. Po zabiegu dziury zostają zamknięte odpowiednim specyfikiem. Metoda jest bardzo trwała, ale trzeba mieć na uwadze jedną ważną kwestię- jest inwazyjna. Po zakończeniu procesu wymagany  jest gruntowy remont pomieszczeń.

Na czym polega ekologiczne osuszanie budynków- elektroosmoza.

Skuteczne metody osuszania budynków

A więc krótko na czym polega jej działanie. Elektroosmoza ma na celu osuszenie murów oraz ścian domu. Metoda jest w zupełności bezinwazyjna, czyli najprościej nie trzeba burzyć ścian, co w efekcie wiąże się dużymi kosztami po zakończeniu procesu osuszania.  Wytwarzane przez urządzenie  fale elektromagnetyczne mają na celu odwrócić proces i kierować wodę ku górze. W późniejszym etapie następuje docelowe osuszanie budynku.  Cały proces trwa w zależności od zawilgotnienia budynku, szacuje się od 2 miesięcy do nawet kilku lat. Urządzenie do elektroosmozy jest energooszczędne, czyli nie pobiera dużo prądu. Skuteczne urządzenia do osuszania budynków oferuje firma Osuszaniebudynku.com .

Ważne jest żeby było zlokalizowane w środkowej części domu, by miało duży zasięg osuszania. Jest o wiele tańsze w utrzymaniu niż inne mechaniczne metody osuszania budynków. Atutem, który warto dodać jest to, że podczas całego procesu i działania urządzenia nie jest wymagane opróżnianie oraz opuszczanie pomieszczeń.

Podobne artykuły