Kilka słów o montażu listew mdf

Kilka słów o montażu listew mdf

Wykończenie mieszkania czy domu to bardzo złożony proces, który powinien przebiegać etapami, zgodnie z wszystkimi wytycznymi i procedurami. Tylko wtedy można być pewnym, że wszystko zostało prawidłowo i skutecznie zamocowaną bądź podłączone. Etap związany z montażem listew jest jednym z końcowych, który poprzedza ostateczną aranżacje pomieszczeń. Chcąc montować listwy konieczne jest posiadanie wykończonej podłogi oraz pomalowanie ścian. Jeżeli wszystko jest gotowe można rozpocząć montaż listew mdf. Wybór mdf jest uzasadniony nie tylko wyjątkowym efektem wizualnym, ale także trwałością tego materiału.

Zakup potrzebnych produktów

Dobra organizacja to podstawa sprawnej i efektywnej pracy. Dlatego też, zanim rozpocznie się montaż listew, warto zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne do tego produkty, żeby oszczędzić czas i upłynnić pracę. Montaż listew mdf można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszy to mocowanie na specjalnych uchwytach, które uprzednio montuje się do ściany na specjalnych kółkach, a także klejenie ich przy pomocy dedykowanych klei. W tym drugim wypadku konieczne jest zakupienie kleju montażowego oraz pistoletu, kleju do łączeń, gąbki, akrylu, a także piły kątowej. Są to produkty, które bezpośrednio związane są z montażem, jednakże warto również zakupić nakolanniki, które uczynią pracę bardziej komfortową i efektywną.

Kilka słów o montażu listew mdf

Montaż listew mdf krok po kroku

Podstawą dobrego montażu jest dobre wymierzenie i precyzyjne docięcie listwy. Dzięki temu można mieć pewność, że będą się one prawidłowo prezentować, nie będą odstawać, a powstałe straty będą minimalne. W celu uzyskania jak najlepszych efektów ważne jest posiadanie ostrej piły, która nie będzie zostawiać nierównych krawędzi. Zewnętrzny kąt cięcia musi być przeprowadzony pod kątem 45 stopni. Następnie można już nakładać klej, ważne jest aby zostawić na obrzeżach trochę miejsca, gdyż pod wpływem nacisku klej mógłby wypłynąć. Kolejnym krokiem jest aplikowanie kleju do łączeń. Jego nadmiar można usuwać zwilżoną gąbką. Ostatnim etapem jest uzupełnienie łączeń czy niedociągnięć akrylem, który pozwoli uzyskać satysfakcjonujący efekt końcowy.

Podobne artykuły