Miska WC stojąca czy wisząca - którą lepiej wybrać?

Miska WC stojąca czy wisząca - którą lepiej wybrać?

Remont lub modernizacja łazienki to nie lada wyzwanie, które wymaga od nas nie tylko wyboru odpowiednich sanitariów i mebli, ale także właściwych rozwiązań. Podstawową kwestią, którą należy rozstrzygnąć podczas przygotowywania domowej łazienki, jest wybór miski WC oraz sposobu jej montażu. Co jest lepszym rozwiązaniem, klasyczna miska WC stojąca czy nowoczesna miska wisząca?

Nowoczesna i estetyczna miska WC wisząca – kiedy warto się na nią zdecydować?

Wisząca miska WC to nowoczesne rozwiązanie, po które najchętniej sięgają osoby marzące o nowoczesnej oraz schludnie urządzonej łazience. Doskonale pasuje do pomieszczeń wykończonych zgodnie z najnowszymi trendami, aczkolwiek dobrze odnajdzie się także w klasycznych wnętrzach.

Miska WC wisząca to doskonały wybór do niewielkich łazienek, w których liczy się każdy zaoszczędzony cm2. Prawidłowo wybrany model pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń, a sama miska może zostać zainstalowana we wnęce łazienki. Ukryte w stelażu podtynkowym elementy spłukujące pozwalają stworzyć schludny i minimalistyczny wygląd pomieszczenia, a górna część stelażu może zostać wykorzystana jako praktyczna półka na drobiazgi i dekoracje łazienkowe.

Niestety, nie w każdej łazience będzie możliwe zamontowanie miski WC wiszącej. Może mieć to miejsce w starszych domach oraz blokach, w których wcześniej należałoby przebudować całą instalację łazienkową. W takiej sytuacji, jeśli nie chcemy dokładać sobie problemów i wydatków, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybór miski WC stojącej.

Miska WC stojąca czy wisząca - którą lepiej wybrać?

Klasyczna miska WC stojąca i jej najważniejsze zalety

Miska WC stojąca to klasyczne rozwiązanie, na którego zastosowanie decyduje się większość osób remontujących swoją łazienkę. Mimo, że użytkowane od wielu lat, nowoczesne miski stojące są zdecydowanie bardziej estetyczne niż ich odpowiedniki sprzed lat. Doskonale pasują więc do łazienek urządzonych w każdym stylu, począwszy od tradycyjnych, a kończąc na nowoczesnych. Aktualnie dostępne w sprzedaży miski WC stojące są efektowne i trwałe, a ich design opracowany z myślą o gustach oraz potrzebach współczesnych użytkowników.

Miski WC stojące występują w wielu kształtach oraz stylach, dzięki czemu możliwy jest wybór oraz zakup rozwiązania odpowiadającego naszym gustom oraz idealnie pasującego do reszty aranżacji pomieszczenia. Wybierając miskę WC stojącą warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd i design, ale także na jakość oraz funkcjonalność zastosowanej w niej spłuczki – najlepszym rozwiązaniem będzie opcja z dwoma przyciskami, która pozwoli mieć pod kontrolą ilość zużywanej wody.

Miska WC stojąca jest znacznie prostsza i mniej wymagająca pod względem instalacji od miski wiszącej. Jej montaż nie wymaga niszczenia wykończenia łazienki oraz dodatkowych nakładów finansowych na jego wykonanie od nowa. To doskonały wybór dla osób, które nie chcą remontować całego pomieszczenia, a jedynie wymienić niektóre jego elementy, w tym sedes. Nowoczesna miska wc stojąca doskonale sprawdzi się także w tych łazienkach, w których ze względów technicznych nie jest możliwe zainstalowanie stelaża podtynkowego, niezbędnego do montażu miski WC wiszącej.

 

Podobne artykuły