Odbiór techniczny mieszkania deweloperskiego

Odbiór techniczny mieszkania deweloperskiego

Odbiór mieszkania od dewelopera

Mieszkanie zakupione na rynku pierwotnym jest znacznie bardziej opłacalne niż korzystanie z ofert znajdujących się na rynku wtórnym, ale zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku konieczne jest dopilnowanie szeregu spraw, takich jak dostrzeżenie ewentualnych usterek, które mogą być źródłem wielu frustracji i problemów w przyszłości. Najważniejsza zasada wyraźnie mówi, że mieszkania deweloperskie Lublin najlepiej oglądać w ciągu dnia, gdy dziennie światło pozwala na dokładną ocenę stanu wszystkich elementów, w każdym dostępnym pomieszczeniu. Podczas dokonywania odbioru technicznego, mieszkania deweloperskie Lublin mogą zostać sprawdzone przez inspektora, który w imieniu nowych właścicieli sprawdzi wszystkie zakamarki i będzie profesjonalnym wsparciem. Na spotkanie z deweloperem należy również zaopatrzyć się w umowę oraz zapoznać się dokładnie z każdym jej zapisem, z uwzględnieniem oczywiście wszelkich norm budowlanych oraz warunków technicznych, które powinny być bezwzględnie przestrzegane.

Co należy sprawdzić podczas odbioru mieszkania?

Mieszkania deweloperskie Lublin powinny być pozbawione wszelkich usterek, nawet tych najmniejszych, jednak dla spokoju własnego sumienia warto sprawdzić poprawność spełnienia wszystkich zapisów umowy przedwstępnej. Dzięki temu zwiększa się prawdopodobieństwo dokonania korzystnej dla obu stron transakcji, a obie strony będą mogły spać spokojnie. Osoba, z którą ogląda się mieszkania deweloperskie Lublin może zostać poproszona o zmierzenie powierzchni, która jest przecież podstawą do wyliczenia kwoty zakupu mieszkania. Większość umów zakłada margines odchylenia o wartości zaledwie 2%, co oznacza, że każda większa wartość może być uzasadnieniem dla wypowiedzenia zawartej umowy, jednak nie należy wyciągać zbyt pochopnych wniosków. Wszystko zależy od tego, jaka norma została przyjęta przed dewelopera, a konkretnie, czy była to powierzchnia z tynkiem, czy bez niego, wartość, którą uzyskamy będzie odpowiedzią na pytanie, czy mieszkania deweloperskie Lublin zostały wykończone zgodnie z zawartą umową.

Odbiór techniczny mieszkania deweloperskiego

Skontrolowanie pozostałych aspektów

Oczywistą sprawą, na którą również należy zwrócić uwagę jest to, że mieszkania deweloperskie Lublin muszą mieć proste ściany i podłogi, jednak czy można to sprawdzić? Oczywiście, że tak, a można tego dokonać poprzez sprawdzenie pionu i poziomu ścian, a także kąta na ich styku, dodatkowo nie mogą występować żadne zgrubienia i wybrzuszenia na tynku, gdyż nie świadczy to dobrze o sprzedającym. Ponadto, kupując mieszkania deweloperskie Lublin konieczne jest zaobserwowania, czy na suficie nie widnieją żadne plamy, które mogłyby świadczyć o dużych ilościach wilgoci w nowo powstałych pomieszczeniach, a to z kolei dowodzi tego, że na budynku został dobrany nieprawidłowy rodzaj dachu. Sprawdzeniu powinna podlegać również grubość wylewki, która powinna oscylować w okolicy 5 centymetrów, w przeciwnym wypadku nowego właściciela czeka nieprzyjemna niespodzianka w postaci zwiększonych rachunków za ogrzewanie.

Artykuł przygotowany przy współpracy z TabelaOfert.pl - [LINK]mieszkania deweloperskie Lublin[/LINK].

Podobne artykuły