Rodzaje i zastosowanie drabin

Rodzaje i zastosowanie drabin

Rozpoczęcie budowy to nie tylko nakłady finansowe na zakup działki, konieczne jest również uwzględnienie w kosztorysie zaopatrzenie się w niezbędne narzędzia. Chodzi tutaj między innymi o rusztowania, drabiny, czy inne udogodnienia, dzięki którym praca na wysokości przebiega znacznie szybciej i bezpiecznie. To ostatnie jest jak zawsze najważniejsze, dlatego tak ważny jest wybór profesjonalnego dostawcy wszelkich narzędzi. Najlepiej takiego, który może pochwalić się szeregiem pozytywnych opinii.

W jakie narzędzia warto się zaopatrzyć?

Wyliczenia na pewno należy zacząć od drabiny, która powinna znajdować się na wyposażeniu przydomowych garaży, ponieważ jest często potrzebna. Nie tylko podczas budowy, ale w codziennych naprawach, czy remontach różnych pomieszczeń. Najczęściej wybieraną jest drabina drewniana, jej konstrukcja musi być oczywiście bardzo solidna, odpowiada za to przede wszystkim jakość wykorzystanego materiału. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę dystrybutor i producent narzędzi wysokiej jakości – firma Drabest, która funkcjonuje na rynku od 1990 roku. Wieloletnie doświadczenie pracowników sprawia, że warto zdecydować się na wybór oferty bezpośrednio od producenta. Na korzyść przemawia nie tylko wysoka jakość każdego produktu, ale również posiadane certyfikaty potwierdzające zgodność drabin i innych narzędzi z obowiązującą normą, na podstawie której dopuszcza się je do obrotu. Drabina drewniana powinna być pokryta impregnatem, który zabezpieczy ją odpowiednio przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Właściwie dobrany środek zabezpieczający zapobiega niszczeniu produktu, dzięki czemu można z niego korzystać przez bardzo długi czas. To z kolei przekłada się na opinię o firmie, od której pochodzi.

Rodzaje i zastosowanie drabin

Jak powinny być wykonane drewniane drabiny?

Każda drabina drewniana i nie tylko przed dopuszczeniem do obrotu powinna być odpowiednio przetestowana pod względem wytrzymałości. Musi zapewnić komfort pracy i bezpieczeństwo każdemu użytkownikowi, najlepiej przez wiele lat. Drabest gwarantuje różnego rodzaju drabiny – domowe, przemysłowe, ogrodowe, drewniane i oczywiście malarskie. Domowe drabiny są wykonywane ze stali oraz aluminium, dzięki czemu są lekkie. Występują modele zarówno jednostronne, jak i dwustronne – te drugie są z pewnością bardziej funkcjonalne. Przy wyborze należy się ponadto sugerować maksymalnymi wartościami obciążenia oraz ilością stopni – w zależności od zapotrzebowania. Z takich samych tworzyw wykonywane są drabiny przemysłowe, z tą różnicą, iż są dodatkowo wyposażone w poprzeczki zapewniające lepszą stabilizację oraz stopki antypoślizgowe. Drabina drewniana może mieć zastosowanie w gospodarstwie domowym oraz ogrodzie – oczywiście pod warunkiem, że jest odpowiednio wzmocniona. Jeżeli ten najbardziej popularny model ma dodatkowe elementy, takie jak haczyki na wiaderka lub zabezpieczające łańcuchy, czy pozostałe okucia – są one najczęściej wykonane z ocynkowanej stali. Sprawdzi się także jako narzędzie malarskie i stosowane przy wykończeniu różnych wnętrz.

Podobne artykuły