W jakiej dzielnicy Warszawy najlepiej zamieszkać?

W jakiej dzielnicy Warszawy najlepiej zamieszkać?

Na rynku nieruchomości obserwuje się nieustanny rozwój. Idealnym tego przykładem jest Warszawa, gdzie popyt na zakup lub wynajem nieruchomości jest tak duży, że notuje się niedobór lokali mieszkalnych. Dla wielu stolica jest obietnicą dynamicznego rozwoju kariery oraz poprawa warunków życia. W której dzielnicy Warszawy zatem najlepiej zamieszkać?

Stolica dla każdego

Wybór dzielnicy będzie zależał od bardzo wielu czynników. Rosnąca populacja metropolii sprawia, że wysokie zapotrzebowanie na nieruchomości przekłada się na równie wysokie ceny. Rodziny z dziećmi będzie zatem szukać mieszkania w dzielnicy bogatej w tereny zielone, karierowicze zdecydują się na lokal w centrum miasta, seniorzy zaś będą rozglądać się za miejscem, gdzie panuje spokój, w sąsiedztwie sklepów, aptek i przychodni. Niemniej jednak Warszawa ma do zaoferowania coś atrakcyjnego dla wszystkich.

Śródmieście

To bez wątpienia najdroższa dzielnica Warszawy. Na ceny nieruchomości wpływa przede wszystkim doskonale rozwinięta baza usługowa, bardzo dobra komunikacja, a także historyczna aura otoczenia i malownicze zagospodarowanie terenu. Deweloperzy coraz częściej ingerują w obszar, tworząc niezwykle ciekawe połączenie tradycji z nowoczesnym designem. Pomimo wysokich cen nieruchomości, Śródmieście to znakomita lokalizacja zarówno dla rodzin z dziećmi, seniorów, jak i singli.

Żoliborz

Sporo tutaj terenów zielonych, które sprzyjają długim spacerom. Wśród licznych parków swoje miejsce znajdą miłośnicy rekreacji, a także osoby z artystyczną duszą. Na Żoliborzu zauważa się imponującą liczbę kawiarni, których kameralna atmosfera sprzyja wielogodzinnym rozmowom. Dzielnica należy do bardzo spokojnych, jednak nieruchomości z pewnością nie są najtańsze. Zielone tereny dzielnicy mogą zamieszkać rodziny z dziećmi oraz seniorzy. Obszary Żoliborza upodobali sobie również artyści.

W jakiej dzielnicy Warszawy najlepiej zamieszkać?

Wilanów i Ursynów

W tych dzielnicach znajduje się sporo placówek edukacyjnych, bogate tereny zielone oraz nowoczesne budownictwo mieszkalne. Wysoki standard nieruchomości przekłada się na wysokie ceny, jednak nie zraża to rodzin z dziećmi oraz osób, które nade wszystko cenią sobie komfort i bliski dostęp do urzędów, centrów handlowych czy zakładów opieki medycznej. Wilanów i Ursynów wykazują jedne z wyższych wskaźników pod względem atrakcyjności dzielnicy.

Mokotów

To dzielnica, która przylega do Śródmieścia. Z uwagi na doskonałą komunikację, mnóstwo terenów zielonych oraz starą, stylową zabudowę, Mokotów uchodzi za prestiżową lokalizację. Znakomicie nadaje się do zamieszkania przez rodziny z dziećmi czy osoby starsze, choć równie dobrze sprawdzi się jako obszar dla biznesmenów, głównie z uwagi na bliskość do Lotniska im. Chopina oraz słynny Służewiec, czyli królestwo biurowców i korporacji. Ceny nieruchomości są porównywalne do tych, które wymieniono powyżej. Nie zniechęca to kupujących, których przyciągają kameralne uliczki oraz sporo zacisznych miejsc.

Partnerem materiału jest firma LOCO Real Estate - biuro nieruchomości w Warszawie.

Podobne artykuły