Dlaczego CIPP cieszy się tak dużą popularnością?

Dlaczego CIPP cieszy się tak dużą popularnością?

Istnieje wiele problemów związanych z hydrauliką. Występują regularnie. Ich naprawienie może zająć sporo czasu. Szczególnie wtedy, gdy dotyczą rur kanalizacyjnych. Z jednej strony wiele poprawek nie jest zbyt skomplikowanych, z drugiej jednak strony są czasochłonne. To problem, który chcą uniknąć zarówno hydraulicy, jak i właściciele budynków.

Instalacja rurowa utwardzana na miejscu

Hydraulicy poszukiwali szybkich i łatwych sposobów na naprawę kanalizacji przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności. Świetnym rozwiązaniem może być instalacja rurowa utwardzana na miejscu, czyli CIPP. To szybki i efektywny sposób naprawy rury.

Odbywa się za pomocą ciekłej żywicy i wkładki tekstylnej. Zwykle rozpoczyna się od włożenia odpowiedniej mieszanki żywicy do tekstylne wyściółki. Mieszanka powinna zawierać bazę epoksydową. Należy też pamiętać o właściwym utwardzaczu. Może to być np. para wodna lub światło UV. Po wykonaniu tej czynności wkładka jest precyzyjnie odwracana do rury za pomocą ciśnienia powietrza lub wody. Strona wykładziny pokryta żywicą zostanie dociśnięta do wnętrza uszkodzonej rury.

Następnie specjaliści umieszczają rurę kalibracyjną. Pozwala utrzymać wkładkę na miejscu podczas utwardzania. Ten proces można wykonać za pomocą określonej temperatury otoczenia, pary wodnej lub gorącej wody. Po utwardzeniu wkładki żywica stanie się twarda. W ten sposób powstanie gładka i dopasowana ściana rury. Jest tak samo odporna na korozję, jeśli nie bardziej, niż poprzednia ściana. 

Dlaczego CIPP cieszy się tak dużą popularnością?

Dlaczego CIPP cieszy się coraz większą popularnością?

Wiele osób może się zastanawiać, dlaczego CIPP zyskał tak dużą popularnością w ciągu ostatnich kilku lat. Ta bezwykopowa naprawa kanałów pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Nie utrudnia życia mieszkańcom, tak jak tradycyjne metody. W minimalnym stopniu oddziałuje na środowisko. 

Co ważne, jest to jedna z niewielu opcji, która pozwala naprawić tylko konkretny, uszkodzony obszar. Nie trzeba już naprawiać lub wymieniać całej rury. Wymiana może być kosztowna. Dlatego wielu klientów chce jej uniknąć. 

Warto przy tym pamiętać, że spore oszczędności nie oznaczają mniejszej skuteczności. Wręcz przeciwnie, CIPP może być tak samo skuteczna, jeśli nie bardziej, niż tradycyjne metody. Efektywnie zapobiega awariom rur w przyszłości. Ważną zaletą CIPP jest elastyczność. Można ją stosować w każdym odcinku rury.

Jakie narzędzia pomagają w CIPP?

Użyte narzędzia mogą znacząco wpłynąć na wykonywaną pracę. Chociaż ta metoda jest szybsza i mniej inwazyjna, należy pamiętać o odpowiednim sprzęcie. Należy korzystać z narzędzi wysokiej jakości. Jednym z nich jest nóż tnący. Zautomatyzowane noże służą do usuwania złączy.

Ważną rolę odgrywa również sprzęt do impregnacji wodoodpornej. Zapobiega pojawieniu się problemów w przyszłości. Ekipa może też potrzebować sprzętu do usuwania otworów konserwacyjnych. Ułatwia i przyspiesza pracę. Co prawda narzędzia z górnej półki są droższe. Jednak warto przeznaczyć trochę więcej pieniędzy na ich zakup. Pozwala uniknąć wielu błędów.

Podobne artykuły