Zatrważają ceny mieszkań w Zakopanem

Zatrważają ceny mieszkań w Zakopanem

Mimo rosnących cen mieszkań w Zakopanem stale występuje zapotrzebowanie na kupno mieszkań. Zgodnie z informacjami podawanymi wszystkie mieszkania pojawiające się na rynku do sprzedaży zaraz zostają kupione.

Liczba chętnych ciągle wysoka

Ceny mieszkań w Zakopanem w porównaniu z innymi są rekordowo wysokie. To nie przeraża zainteresowanych, ponieważ stale brakuje lokali na sprzedaż. Zapotrzebowanie jest znacznie większe w porównaniu z liczbą mieszkań. Wszelkie oferty pojawiające się na rynku zaraz zostają wyprzedane.

Ceny mieszkań zakopiańskich

Ceny nowych mieszkań oscylują między 13, a 18 tysięcy za metr kwadratowy. To ceny występujące w centrum miasta. Na obrzeżach są one nieco niższe i wahają się między 9, a 15 tysięcy. W przypadku mieszkań używanych, za cenę jednego nowego można nabyć dwa lokale już wcześniej użytkowane. Ceny za mieszkania z rynku wtórnego wynoszą około 8,5 tysiąca złotych za metr kwadratowy. Najbardziej ekskluzywne ceny trzeba zapłacić za zakup mieszkania w hotelach apartamentowych, w których występują udogodnienia rekreacyjno-sportowe. Za metr kwadratowy tego typu mieszkania trzeba zapłacić od 15 do 20 tysięcy złotych.

Podobnie wygląda sytuacja z gruntami, ceny za metr cały czas ulegają wzrostowi. W centrum za metr trzeba wydać od 1-2 tysięcy złotych. To statystycznie uśrednione ceny. Występowały miejsca, że metr kosztował powyżej 20 tysięcy złotych.

Zatrważają ceny mieszkań w Zakopanem

Budowa w Zakopanem

Zakopane jest trudnym miejscem do zabudowy. Wynika to z tego, że działek nie ma tak dużo, a jeżeli już są to ciężko jest uzyskać pozwolenie na budowę w tak górzystym miejscu. Działki w mieście są niewielkie, szczególnie w centrum. Wymaga to rozdzielania dużej inwestycji na mniejsze, co też ma swoje odbicie cenowe.

Stale rosnąca popularność miasta

Zakopane stało się bardzo modnym miejscem na przełomie ostatnich kilku lat. Uważa się, że jest to efekt wprowadzenia przez rząd 500+. Inwestycje w Zakopanem chcą podejmować osoby pochodzące z całego kraju. Najwięcej inwestorów pochodzi z Warszawy i Gdańska.

 

Podobne artykuły