Cybanty – w mocowaniu konstrukcji i innych pracach budowlanych

Cybanty – w mocowaniu konstrukcji i innych pracach budowlanych

Cybanty to jedne z częściej używanych elementów metalowych. Choć nie wszyscy kojarzą czym dokładnie jest cybant, z pewnością każdy z nas miał okazję się spotkać z tym elementem. Ma on najczęściej formę obejmy przeznaczone do zaciskania rur lub innych elementów konstrukcyjnych. Często stosuje się je jako ograniczniki przepływu substancji ciekłych przez dany przewód. Poniżej rozwiniemy temat cybantów podpowiadając – jaki rodzaj cybantów warto wybrać, jakimi parametrami powinny odznaczać się cybanty wysokiej klasy oraz gdzie szukać pomocy w ich zakupie.

Cybanty – kiedy i gdzie znajdują zastosowanie

Cybanty to rodzaj obejm metalowych wykorzystywanych w stabilizacji różnego typu konstrukcji. Zwłaszcza w przypadku wszystkich elementów podłużnych – rur, listew z przewodami, masztów, drążków – cybanty okazują się niezwykle pomocne. Za ich pomocą możemy ustabilizować ułożenie danej rury, docisnąć ją do powierzchni ściany lub w inny sposób wpłynąć na jej umiejscowienie i stabilizację.

Większość cybantów ma podobną formę i kształt. Są to obejmy półokrągłe, w kształcie litery U o wydłużonych ramionach. Na ich końcu znajdować się mogą gwinty, co czyni dany cybant łatwym w montażu.

Mówiąc wprost – cybanty znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się bezpieczeństwo i stabilność powstającej konstrukcji. Znajdziemy je przede wszystkim na wyposażeniu firm remontowanych, montażowych, budowlanych, a także licznych innych.

Cybanty wysokiej klasy – wytrzymałe, solidne, odporne

Jak wszystkie elementy metalowe, również cybanty wystawione są na różnego typu uszkodzenia i obrażenia. Do najbardziej szkodliwych należą oczywiście obrażenia fizyczne (np. uderzenia, szarpnięcia) oraz działanie wilgoci. Pod wpływem tej ostatniej może dojść do rozwoju procesów rdzewienia, w wyniku których – materiał cybanta traci swoje wyjściowe właściwości i wytrzymałość.

Cybanty – w mocowaniu konstrukcji i innych pracach budowlanych

By zabezpieczyć się przed szkodliwym działaniem sił mechanicznych i wilgoci warto wybierać cybanty pokryte warstwą ocynku – galwanicznego lub ogniowego. Dodatkowa warstwa sprawia, że cybanty są mniej podatne na odkształcenia oraz zerwanie, a także na szkodliwy wpływ wilgoci lub chemikaliów. Ponadto, warto wybierać cybanty wykonane z materiałów oznaczonych jako A2 lub A4 – świadczących o zastosowaniu wysokiej klasy stali nierdzewnej.

Gdzie kupować cybanty? Czyli jak znaleźć zaufanego dostawcę

Poszukując zaufanego dostawcy elementów metalowych do wykonywania konstrukcji polecamy sięgnąć po ofertę https://www.kristal.net.pl/, wśród której znajdują się również cybanty. Zaletą dostępnego asortymentu jest jego wielopoziomowe zróżnicowanie – znajdziemy cybanty o różnych rozmiarach, różnej długości ramion i odmiennym profilu wygięcia. Z pewnością, pozwoli to odnaleźć cybant dedykowany idealnie do naszych potrzeb.

Dostępne elementy metalowe różnią się także zastosowanym w ich produkcji materiałem oraz obecnością warstw ochronnego ocynku. Ma to duże znaczenie dla tych firm, których pracownicy tworzą konstrukcje ulokowane na świeżym powietrzu – a więc narażone na działanie czynników atmosferycznych. Dedykowane dla nich cybanty ocynkowane to elementy solidne, żywotne, odporne na negatywną pogodę.

Podobne artykuły